Nauki techniczne

  • Zobacz wszystkie | Strony: Nauki o Ziemi
  • O LODOWCACH- TYCH STARYCH I TYCH MŁODYCH

    NOWOŚĆI

    Cena:14.00
  • PRZEPIŚNIK BIBLIOTECZNY

    NOWOŚĆI

    Cena:50.00
  • WENTYLACJA KOPALŃ

    Nauki techniczne

    Cena:65.00
  • METODY BADAŃ, MONITOROWANIA I STABILIZACJI OSUWISK dodruk

    Nauki o Ziemi

    Metody badań, monitorowania i stabilizacji osuwisk

    Stanisław Rybicki, Marek Cała

    ISBN 978-83-67427-28-9

    Monografia, 2023rok wydania

    B5, 264 strony, oprawa twarda

    Cena:80.00
  • Wybrańcy Chrystusa i ich kamienne atrybuty

    NOWOŚĆI

    Cena:60.00
  • MIEDŹ PRZECIWDROBNOUSTROJOWA. MATERIAŁY – POWIERZCHNIE DOTYKOWE – APLIKACJE

    NOWOŚĆI

     

    MIEDŹ PRZECIWDROBNOUSTROJOWA. MATERIAŁY – POWIERZCHNIE DOTYKOWE – APLIKACJE

     

    Monika Walkowicz

     

    typ publikacji: monografia

    ISBN: 978-83-8095-591-2

    format: B5

    oprawa: twarda

    liczba stron: 680

    rok wydania: 2018

    waga:1-2kg

     

    Monografia Miedź przeciwdrobnoustrojowa. Materiały – powierzchnie dotykowe – aplikacje stanowi wieloaspektowe opracowanie zagadnień związanych z praktycznym wdrożeniem i eksploatacją wyrobów z powierzchniami dotykowymi wykonanymi z miedzi lub jej stopów o immanentnych właściwościach przeciwdrobnoustrojowych w miejscach użyteczności publicznej, zwłaszcza jednostkach opieki zdrowotnej.

    Stanowi superpozycję analiz literaturowych oraz wyników badań doświadczalnych ukierunkowanych na problemy naukowe w ujęciu materiałowym (w zakresie optymalizacji właściwości stopów miedzi), mikrobiologicznym (pod kątem skuteczności eliminacji drobnoustrojów) i społecznym (z uwagi na problem zakażeń szpitalnych). Ich wybór podyktowany był najczęściej podnoszonymi w stosunku do miedzi przeciwdrobnoustrojowej kwestiami przez jej bezpośrednich użytkowników tj. mających z nimi codzienną styczność pacjentów i personel jednostek opieki zdrowotnej, technologów w zakładach metalurgiczno-przetwórczych miedzi, a także producentów, sprzedawców i klientów wyrobów gotowych z powierzchniami dotykowymi. W szczególności praca podejmuje:

    - problem utleniania, czyli korozji miedzi i jej stopów wywołanej kontaktem z potem rąk ludzkich oraz z powietrzem atmosferycznym i jej wpływ na efektywność metalu w eliminacji drobnoustrojów,

    - zagadnienie alergennego uwalniania niklu ze stopów miedzi zawierających ten pierwiastek z uwagi na niebezpieczeństwo wywoływania uczuleń skórnych na skutek kontaktu z powierzchniami dotykowymi,

    - tematykę obróbki mechanicznej materiałów na osnowie miedzi jako symulacji rysowania powierzchni metalu pod wpływem długoczasowej eksploatacji, głównie pod kątem jej wpływu na skuteczność przeciwbakteryjną,

    - problem kształtowania zwilżalności powierzchni miedzianych wyrobów przeciwdrobnoustrojowych i jej roli w mikrobiologicznych testach efektywności przeciwbakteryjnej,

    - zagadnienie stosowanych w polskich jednostkach opieki zdrowotnej środków dezynfekcyjnych i związany z nimi problem odporności korozyjnej stopów miedzi pozostających w kontakcie z różnymi substancjami czynnymi zawartymi w tych preparatach.

    Niezależnie od przedstawionych aspektów naukowych, oddawana do rąk Czytelnika praca ma charakter popularyzatorski, gdyż problem zagrożeń bakteriologicznych dotyczy wszystkich grup społecznych. Z tego powodu książka adresowana jest zarówno do studentów uczelni technicznych, medycznych i humanistycznych, ale również inżynierów, mikrobiologów, lekarzy, pielęgniarek oraz wszystkich osób związanych z branżą metalową i sektorem medycznym.

     

     

    Cena:80.00
  • GŁOWONOGI - MIĘCZAKI NIEZWYKŁE

    Nauki o Ziemi

    Andrzej Samek
    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-7464-943-8
    format: A4
    oprawa: twarda
    liczba stron: 170
    rok wydania: 2020
    Publikacji poświęconych mięczakom na polskim rynku jest tylko kilkanaście, ale nawet wśród nich nie ma pozycji dotyczącej głowonogów. Monografia śp. Profesora Andrzeja Samka, będąca kompendium wiedzy o tej grupie zwierząt, zasługuje zatem na szczególną uwagę. Z książki dowiemy się nie tylko o miejscu głowonogów w systematyce mięczaków, o ich budowie, miejscu występowania, trybie życia i inteligencji, nie tylko poznamy ewolucję głowonogów od kambru po czasy współczesne czy "odkryjemy" wiele gatunków, których przeglądowi Autor poświęcił jeden z rozdziałów. Dowiemy się również, jak ewoluowała budowa muszli, jakie ona miała funkcje kiedyś, a jakie ma dzisiaj, na jakiej zasadzie działają ramiona i przyssawki u kałamarnic, ośmiornic i mątew, co to jest ruch odrzutowy w mechanice pływania, po co głowonogom chromatofory i narządy świetlne. Ze zdumieniem odkryjemy, że głowonogi jako jedyne mięczaki mają szkielet chrzęstny i potrafią "myśleć" (strategie polowań), a nawet "uczyć się" (ucieczka z zamkniętego słoja).
    "Wartością dodaną" tej znakomitej publikacji jest "aspekt inżynieryjny", wskazujący na związek budowy z funkcją, łączący wiedzę zoologiczną i techniczną, dzięki któremu w głowonogach dostrzeżemy "maszyny" wykonujące określone zadania.
    Uzupełnieniem wiedzy "biologicznej" są informacje o roli głowonogów w kulturze - legendy (m.in. mitologiczna walka Herkulesa z hydrą lerneńską, średniowieczne wyobrażenia krakenów), wizerunki głowonogów na wazach okresu minojskiego, rysunki Erika Warrena i Pierre'a Montforta, obecność głowonogów w literaturze ("Moby Dick" Hermana Melville'a, "20 000 mil podmorskiej żeglugi" Juliusza Verne'a, "Pracownicy morza" Victora Hugo).
    Książka jest wielofunkcyjna - można ją traktować zarówno jako podręcznik dla studentów biologii czy oceanografii, jak i opracowanie popularne, po które chętnie sięgnie amator pasjonat życia morskiego, a nawet miłośnik legend, mitów i sztuki.
    Swoją pracę Profesor Andrzej Samek bogato ilustrował własnoręcznie przygotowanymi rysunkami, z których część wykonał mieszaną techniką akwareli i gwaszu, a część piórkiem z wykorzystaniem pracochłonnego szrafu i kropkowania (charakterystycznych np. dla grafik w XIX-wiecznych atlasach zoologicznych i botanicznych). Przepiękne, precyzyjne i perfekcyjne ryciny autorstwa Pana Profesora podnoszą wartość publikacji, którą można traktować również jako album.

    Towar niedostępny
    Cena:30.00
  • GEOSTRADA SUDECKA - PRZEWODNIK GEOLOGICZNY TOM III

    Nauki o Ziemi

    Jan Barmuta, Tomasz Bartuś (autor/redaktor), Sławomir Bębenek, Marek Doktor, Marek Łodziński (autor/redaktor), Wojciech Mastej (autor/redaktor), Jolanta Muszer
    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-66016-17-0
    format: B5
    oprawa: twarda
    liczba stron: 328
    rok wydania: 2019
    "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny" jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy na południowym wschodzie. Tom III przewodnika geologicznego po trasie Geostrady Sudeckiej opisuje obszary kopuły orlicko-śnieżnickiej oraz Sudetów Wschodnich. Zaprezentowano w nim osiemnaście geostanowisk, których doboru dokonano optymalnie, z uwzględnieniem wielu czynników i uwarunkowań. Omówiono różnego rodzaju zjawiska geologiczne i formy morfologiczne, a także obszary dawnej i współczesnej eksploatacji kopalin oraz tereny użytkowania leczniczych wód mineralnych. Opisy poszczególnych jednostek geologicznych oraz geostanowisk są merytoryczne i niezwykle ciekawe. Przewodnik zawiera obszerny glosariusz, wyczerpującą bibliografię, a także przydatny indeks. Praca jest wyjątkowo bogato ilustrowana; zamieszczono w niej kilkaset figur, w tym oryginalne i wysokiej jakości fotografie. Do pracy dołączono obszerny glosariusz, który w przystępny sposób tłumaczy używane w publikacji terminy, załączniki zawierające legendę do map geologicznych oraz indeks map geologiczno-turystycznych i map obiektów dziedzictwa geologiczno-górniczego Geostrady Sudeckiej. Całość uzupełnia indeks haseł rzeczowych, geograficznych i osobowych bardzo ułatwiający "poruszanie się" po publikacji. Publikacja jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, zarówno do profesjonalistów - geologów i geografów, jak i do studentów i pasjonatów geologii chcących poszerzyć wiedzę z zakresu nauk o Ziemi.

    Cena:90.00
  • GEOSTRADA SUDECKA - PRZEWODNIK GEOLOGICZNY TOM II

    NOWOŚĆI

    Tomasz Bartuś (autor/redaktor), Marek Łodziński (autor/redaktor), Wojciech Mastej (autor/redaktor), Jan Barmuta, Danuta Ilcewicz-Stefaniuk, Wojciech Mayer, Jolanta Muszer, Michał Stefaniuk

    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-66016-16-3
    format: B5
    oprawa: twarda
    liczba stron: 406
    rok wydania: 2019

    KOMPLET Tom I,II,III 220,00zł

    "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny" jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy na południowym wschodzie. W tomie drugim przewodnika opisano dwa główne piętra strukturalne jednostki kaczawskiej, którymi są metamorfik kaczawski i synklinorium północnosudeckie, a także metamorfik Rudaw Janowickich oraz synklinorium śródsudeckie.
    W tomie drugim opisano siedemnaście geostanowisk określanych jako obiekty geoturystyczne, zlokalizowanych wzdłuż trasy Geostrady Zachodniosudeckiej i Środkowosudeckiej. Wybrane stanowiska są interesujące pod względem turystycznym, walorów estetycznych oraz wartości naukowej i edukacyjnej. Są nimi różnego rodzaju obiekty geologiczne (skałki bazaltowe, piaskowcowe, skalne grzyby), formy morfologiczne (odsłonięcia law poduszkowych, zlepieńców permskich, torfowiska), obszary dawnej i aktualnej eksploatacji kopalin (kamieniołomy: wapieni krystalicznych, melafirów, łupków pirytonośnych), a także ścieżki edukacyjne i trasy turystyczne. Opisy poszczególnych geostanowisk są merytoryczne, wszechstronne i wyczerpujące, poprzedzają je dokładne informacje dotyczące lokalizacji (dane geograficzne, administracyjne i geologiczne) oraz waloryzacji. Opisy obiektów geoturystycznych stanowią kompletną prezentację całokształtu wiedzy geologicznej na ich temat, popartą rzetelnymi danymi literaturowymi oraz informacjami z historii eksploatacji różnych surowców skalnych i mineralnych oraz ciekawostkami dotyczącymi lokalnej architektury, zabytkowych budowli oraz charakterystycznej dla danego obszaru roślinności.
    Bogata warstwa ilustracyjna, obejmująca mapy, profile i przekroje geologiczne, szkice topograficzne i sytuacyjne, a przede wszystkim ponad dwieście doskonałej jakości zdjęć, stanowi o wyjątkowości tej pracy, którą można traktować zarówno jako przewodnik turystyczny, jak i album. Do pracy dołączono obszerny glosariusz, który w przystępny sposób tłumaczy używane w publikacji terminy, załączniki zawierające legendę do map geologicznych oraz indeks map geologiczno-turystycznych i map obiektów dziedzictwa geologiczno-górniczego Geostrady Sudeckiej. Całość uzupełnia indeks haseł rzeczowych, geograficznych i osobowych bardzo ułatwiający "poruszanie się" po publikacji.
    Publikacja jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, zarówno do profesjonalistów - geologów i geografów, jak i do studentów i pasjonatów geologii chcących poszerzyć wiedzę z zakresu nauk o Ziemi.

    Cena:90.00
  • GEOSTRADA SUDECKA - PRZEWODNIK GEOLOGICZNY TOM I

    Nauki o Ziemi

    Jan Barmuta (autor/redaktor), Tomasz Bartuś (autor/redaktor), Marek Łodziński (autor/redaktor), Wojciech Mastej (autor/redaktor)

    GEOSTRADA SUDECKA - PRZEWODNIK GEOLOGICZNY
    TOM I

    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-66016-15-6
    format: B5
    oprawa: twarda
    liczba stron: 404
    rok wydania: 2019

    KOMPLET Tom I,II,III 220,00zł

    "Geostrada Sudecka. Przewodnik geologiczny" jest trzytomową publikacją opisującą wybrane, interesujące pod względem geologicznym miejsca w Sudetach i na ich przedgórzu. Geostradą Sudecką nazywana jest trasa turystyczna biegnąca od Bogatyni na północnym zachodzie do czeskiej Opawy na południowym wschodzie. Opracowanie omawia poszczególne jednostki geologiczne, na których obszarze położone są przedstawiane stanowiska.
    W tomie I zaprezentowano osiem geostanowisk położonych na obszarach masywu łużyckiego, niecki żytawskiej oraz metamorfiku izerskiego. Wśród geostanowisk znalazły się obszary dawnej i współczesnej eksploatacji kopalin, zapory wodne oraz różnego rodzaju obiekty geologiczne i formy morfologiczne. W przewodniku w sposób ciekawy i kompetentny zaprezentowano historię i budowę geologiczną Sudetów oraz omawianych obszarów wraz z doskonałymi opisami poszczególnych geostanowisk.
    Książka jest skierowana do szerokiego grona odbiorców, zarówno do profesjonalistów - geologów i geografów, jak i do studentów oraz pasjonatów geologii chcących poszerzyć wiedzę z zakresu nauk o Ziemi. Bogaty materiał ilustracyjny, obejmujący mapy, profile i przekroje geologiczne, szkice topograficzne i sytuacyjne, a przede wszystkim doskonałej jakości zdjęcia, stanowi o wyjątkowości tej pracy, którą można traktować jako przewodnik turystyczny, ale także jako album i informator o miejscach występowania kolekcjonerskich odmian minerałów, skał i skamieniałości. Do pracy dołączono obszerny glosariusz, który w przystępny sposób tłumaczy używane w publikacji terminy, załączniki zawierające legendę do map geologicznych oraz indeks map geologiczno-turystycznych i map obiektów dziedzictwa geologiczno-górniczego Geostrady Sudeckiej. Całość uzupełnia bibliografia i indeks haseł rzeczowych, geograficznych oraz osobowych bardzo ułatwiający korzystanie z publikacji.

    Cena:90.00
  • Introducing to Data Mining

    Nauki techniczne

    Oleksandr Petrov, Oleksandr Shumeyko, Beata Basiura, Anton Petrov

    ISBN: 978-83-66364-25-7
    format: B5
    oprawa: miękka
    liczba stron: 364
    rok wydania: 2019

    waga:1-2kg

    Monografia dotyczy możliwości wykorzystania algorytmów, głównie z zakresu Data Mining, w dziedzinie przetwarzania informacji, które jest obecnie najważniejszą metodą zdobywania wiedzy. Do opracowania dołączono płytę z programami i materiałami szkoleniowymi uzupełniającymi treści wybranych rozdziałów.

  • Podstawy geoinżynierii

    Nauki techniczne

    Andrzej Gonet, Stanisław Stryczek

     

    100Lat AGH

    ISBN: 978-83-66364-45-5
    format: B5
    oprawa: twarda
    liczba stron: 422
    wydanie: 1
    rok wydania: 2020

    waga: 1-2kg

    Tytuł i rozległość tematyczna podręcznika wiążą się z [...] potrzebą dotarcia do uaktualnionej wiedzy geoinżynieryjnej w zakresie polepszania właściwości podłoża budowlanego, tj. wzmocnienia, stabilizacji i uszczelnienia ośrodka gruntowego oraz masywu skalnego odpowiednimi metodami i technologiami. Do tej pory na polskim rynku wydawniczym brak było takiej zwartej pozycji o szerokim zakresie i aktualnej, odnoszącej się do systematycznego przeglądu metod, materiałów, technologii oraz technik geoinżynieryjnych. Monografia skierowana jest do szerokiego grona pracowników naukowych, specjalistów projektantów, inwestorów i przyszłych adeptów geoinżynierii studiujących trudną geotechniczną sztukę inżynierską i naukową.

    Fragment recenzji prof. dr. hab. inż. Macieja Kumora

    Towar niedostępny
    Cena:41.00
  • Liniowe obwody elektryczne Od teorii grafów do obwodów trójfazowych

    Nauki techniczne

    Przemysław Syrek

     

     

    100lecie AGH

    Kraków 2019

    oprawa twarda, 560 stron, waga: 2kg

    ISBN:978-83-66016-48-4

     

    Teoria obwodów jest bardzo obszernym przedmiotem; podręcznik przedstawia tylko jej wybrane aspekty i ma na celu zapoznanie Czytelnika, w początkowej części, z przykładami rozwiązań prostych zagadnień, aby w końcowej części wprowadzić w temat układów trójfazowych. Pozwoli to na kontynuowanie nauki elektrotechniki i zgłębianie przedmiotów związanych z analizą sieci elektroenergetycznych oraz maszynami elektrycznymi. Podręcznik ma służyć przede wszystkim do ćwiczeń audytoryjnych oraz do samodzielnego rozwiązywania zadań, stąd każdy rozdział oprócz przykładów z rozwiązaniami zawiera zestaw zadań do samodzielnego rozwiązania. Materiał zawarty w książce może służyć także jako uzupełnienie wykładów dla studentów kierunków nieelektrycznych. Kolejne rozdziały podręcznika można pogrupować w cztery części. Pierwsza poświęcona jest opisowi obwodów prowadzącemu do formułowania stosownych układów równań. W drugiej części przedstawiono wybrane metody analizy obwodu. Trzecia część dotyczy obwodów prądu przemiennego; została tam zaprezentowana tzw. metoda symboliczna, omówiono zjawisko rezonansu w obwodach elektrycznych, a także wprowadzono obwody ze sprzężeniami magnetycznymi. W ostatniej części przedstawiono wybrane aspekty analizy układów trójfazowych oraz zamieszczono dodatek poświęcony analizie obwodów za pomocą środowiska MatLab (fragment wstępu).

    Towar niedostępny
    Cena:60.00»0.00
  • Wybrane zastosowania metod ilościowych w ekonomii i finansach

    NOWOŚĆI

    Beata Basiura, Henryk Gurgul (autor/redaktor), Marcin Suder, Milena Suliga, Jacek Wolak, Tomasz Wójtowicz

     

    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-66364-54-7
    format: B5
    oprawa: miękka
    liczba stron: 138
    rok wydania: 2020

    waga: 0-0,5kg

    Ekonomia jest obecna w Akademii Górniczo-Hutniczej niemal od początku istnienia Uczelni. Niedługo po II wojnie światowej powstały w AGH wyodrębnione jednostki naukowe, które w nazwie nawiązywały do ekonomii, takie jak np. Katedra Ekonomii Politycznej utworzona w 1952 roku. Znaczna część pracowników obecnego Wydziału Zarządzania AGH zajmuje się badaniami w dyscyplinie ekonomia i finanse. Większość pracowników naukowych na Wydziale reprezentujących ten podstawowy nurt badań nauk ekonomicznych wykorzystuje w swoich dociekaniach metody ilościowe, a także komputerowe metody obliczeń. Niniejsza monografia zawiera rozdziały o zróżnicowanej tematyce. Jednak wspólną ich cechą jest to, że wykorzystywane są w prezentowanych badaniach ekonomicznych mniej lub bardziej zaawansowane metody ilościowe.

    Cena:20.00
  • Sekretne życie lodowców

    NOWOŚĆI

    Przemysław Wachniew, Edyta Łokas, Krzysztof Zawierucha

    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-66364-23-3
    format: A5
    oprawa: miękka
    liczba stron: 70
    rok wydania: 2020

    waga:0-0,5kg

     

    Trzynasta książeczka z serii "Nauka dla Ciekawych" poświęcona jest lodowcom. Opracowanie powstało w celu krótkiego przedstawienia obecnego stanu wiedzy na temat genezy, własciwości i środowiskowego znaczenia kriokonitu. Ten osobliwy twór natury spotykany jest na lodowcach w wielu częściach świata, autorzy jednak udali się na poszukiwania go do Arktyki, na wyspę Spitsbergen, bedącą obiektem badań polskich naukowców od czasu narodowej wyprawy kierowanej przez geologa profesora Stanisława Siedleckiego, która w latach 1956-1957 założyła Polską Stację Polarną w Zatoce Białego Niedźwiedzia u wylotu fiordu Hornsund w południowo-zachodniej części wyspy.

    Cena:15.00
  • Onomastyczna analiza dyskursu

    NOWOŚĆI

    Mariusz Rutkowski, Katarzyna Skowronek

     

    typ publikacji: monografia
    ISBN: 978-83-66364-22-6
    format: B5
    oprawa: twarda
    liczba stron: 148
    wydanie: 1
    rok wydania: 2020

    waga: 0-0,5kg

     

    Czym się różni Jan Paweł II od Karola Wojtyły? Co dla współczesnych Polaków znaczy Smoleńsk, co przywodzi na myśl twarz Kim Kardashian i skąd właściwie się wziął Hans Timmermans? Takie i podobne pytania stanowią przedmiot dociekań dwojga językoznawców, Mariusza Rutkowskiego z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Katarzyny Skowronek z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, którzy próbują zmierzyć się z istotą nazw własnych wplecionych w strukturę tekstu i dyskursu.
    Ta książka stanowi zwieńczenie ich kilkunastoletnich badań. Autorzy prezentują w niej zwarty, spójny i udokumentowany licznymi przykładami pogląd na temat funkcji nazw w dyskursie. Twierdzą oni mianowicie, że wgląd w nazewnictwo określonego zbioru tekstów odsłania nierzadko ukryte i nie zawsze uświadamiane systemy wartości, ideologie, przekonania i grupowe stereotypy, tak istotne dla całej sfery publicznej, nie tylko w Polsce. Jest to jednocześnie prezentacja oryginalnej metody interpretacji współczesnych przekazów kulturowych - onomastycznej analizy dyskursu. Sytuuje się ona na styku onomastyki, lingwistyki kulturowej, nauk o komunikacji, tekstologii i krytycznej analizy dyskursu. Przedstawiając konkretne przykłady, pochodzące z różnych odmian polskiego dyskursu publicznego (np. politycznego czy marketingowego), autorzy zarówno kreślą teoretyczne założenia tej metody, jak i pokazują możliwości jej praktycznego zastosowania. Udowadniają, że nazwy własne mają istotne własności perswazyjne i sprawcze.

    Cena:15.00
  • Wprowadzenie do komputerowych obliczeń i symulacji pracy systemów energetycznych w programie STEAG Ebsilon Professional

    NOWOŚĆI

    Paweł Madejski, Piotr Żymełka

     

     

    ISBN: 978-83-66364-70-7

    oprawa miękka, B5, 155 stron, waga:0.5 - 1kg

    Kraków, 2020

     

    Niniejsza książka ma na celu wprowadzenie czytelnika w tematykę modelowania komputerowego oraz przeprowadzania symulacji pracy systemów energetycznych z wykorzystaniem oprogramowania Ebsilon Professional firmy Steag. W publikacji znalazło się miejsce zarówno dla teorii, jak i praktycznych ćwiczeńz zakresu przeprowadzania symulacji pracy systemów energetycznych  bazujących na technologiach parowych oraz gazowo-parowych.

    Cena:20.00
  • ELEKTROKARDIOGRAFIA DLA INFORMATYKA-PRAKTYKA

    Nauki techniczne

    Piotr Augustyniak

    Elektrokardiografia dla Infromatyka - Praktyka

     

     

    Kraków 2011

    oprawa miękka

    ISBN978-83-932168-1-9

    waga:0,6kg

    Cena:42.00
  • Górniczo-geotechniczne metody adaptacji i rekonstrukcji zabytkowych podziemi

    Nauki techniczne

     

    zapytaj o cenę
  • GLOSARIUSZ MINERAŁÓW Nazwy polskie i angielskie właściwości etymologia płyta CD

    Nauki o Ziemi

    Andrzej Manecki, Marek Łodziński, Janina Wrzak

     

    oprawa miękka, 404 strony

    waga: 0,5-2kg

    ISBN: 978-83-933330-0-4

    MINERALPRESS KRAKÓW 2011

     

    Glosariusz z płytą CD

    alfabetyczny wykaz polskich nazw minerałów, odpowiedniki angielskie, układ krystalograficzny, wzór chemiczny, właściwości fizyczne, rok odkrycia, etymologia

    alfabetyczny wykaz angielskich nazw minerałów, odpowiedniki polskie

     

    zapytaj o cenę
  • Zobacz wszystkie | Strony: Nauki o Ziemi